Blog

Gloria Agency angajeaza foto/video! Salariu 500Euro net + bonusuri si alte beneficii!

28 februarie, 2018 | 23269 Vizualizari

Gloria Agency angajeaza fotograf!

Daca esti in cautarea jobului ideal, un loc in care sa iti poti pune in evidenta atat creativitatea, cat si abilitatile de editare in Photoshop, atunci tu esti persoana pe care o cautam!

Simtul estetic bine dezvoltat si pasiunea pentru moda si glamour sunt unele dintre atuurile pe care le urmarim. Daca iti doresti sa lucrezi intr-un mediu placut, tanar si dinamic, unde creativitatea si pasiunea pentru fotografie sunt fructificate in fiecare zi, vino alaturi de Gloria! Daca esti buna si pe video, atunci pe tine te vrem cu siguranta!

Descrierea si responsabilitatile jobului:

FOTO

- Executarea de fotografii profesioniste pentru modelele agentiei. Fotografiile vor urma o linie glamour, asemanatoare fotografiilor de revista. Vei avea ocazia de a face periodic fotografii in locatii diverse cu tot felul de props-uri si tematici propuse chiar de catre tine. Incurajam si apreciem creativitatea!

- Prelucrarea fotografiilor in programe de editare foto (Photoshop, Lightroom). Este necesara o cunoastere avansata a programelor de editare, precum si a trendurilor de editare utilizate in fotografia de moda;

- Abilitatea de a utiliza la capacitate maxima atat un aparat foto DSLR, cat si a luminilor de studio sau a altor tehnici de iluminare foto;

- Abilitatea de a respecta deadline-uri;

- Simt estetic dezvoltat. Abilitatea de a alege tinutele, machiajul si hairstying-ul modelelor inainte de fiecare sedinta foto, analizand cu atentie cromatica pieselor vestimentare, precum si a locatiei folosite, in functie de preferintele fiecarui model.

VIDEO

- Executarea de mici clipuri video de prezentare (maxim 3 minute) pentru modelele agentiei. Clipurile trebuie sa contina un material interesant, cadre dinamice si muzica potrivita;

- Abilitatea de a monta fiecare clip video utilizand programe de specialitate precum Adobe PremierePro.

Persoana ideala:

- Trebuie sa fie creativa si sa aiba inclinatii catre fotografia de fashion;

- Trebuie sa fie neaparat de sex feminin (nu discriminam barbatii, insa preferam sa lucram doar cu femei pentru ca modelele noastre sa se simta cat mai confortabil);

- Studiile in domeniu reprezinta un avantaj.

Beneficii:

Pe langa pachetul salarial atractiv, vei beneficia de suport constant din partea echipei Gloria atat pentru dezvoltarea unor sedinte foto cat mai interesante, cat si pentru pentru dezvoltarea ta artistica. Pentru ca treaba sa fie treaba, la fiecare sedinta foto pe care o vei face, modelul tau va beneficia atat de make-up profesionist, cat si de hairstyling, astfel incat tu sa nu iti faci griji pentru asa ceva! Daca doresti sa iti transformi pasiunea pentru fotografie intr-un job full-time, vino in echipa Gloria!

4 Comentarii

  1. Damoc Alexis-Christine Damoc Alexis-Christine

    7 mar. 2018

    Buna ziua, sunt studenta la facultate de arte-imagine de film si tv. Am experienta in domeniul fotografiei si videografiei de 6,7 ani( lucrând in firma tatalui meu, am facut evenimente ,ședințe foto,post-procesare ,etc)

  2. Lungu Marina Lungu Marina

    14 mar. 2018

    Sunt in acest domeniu al fotografiei de aproximativ un an. Munca mea se bazeaza in mare parte pe pasiune si consider ca orice lucru facut cu placere are un rezultat exceptional indiferent de situatie. Ma bazez foarte mult in capturarea cat mai multor chipuri umane in diferite e ipostaze.. Si consider ca fiecare om are frumusetea lui atat exterioara, pe care o poti vedea prin intermediul unei poze..dar si interioara, daca stii cum sa iti faci munca astfel incat sa pui in evidenţă cat mai bine persoanele fotografiate. M ar interesa acest job deoarece consider ca frumusetea feminina este cea mai iubita de lentila aparatului si consider ca m as putea descurca foarte bine sa le pun pe fete in evidenţă .

  3. Dogaru Violeta Dogaru Violeta

    15 mar. 2018

    Buna ziua,

    Nu am o diploma de calificare in domeniu insa sunt pasionata de fotografie. Cunosc la nivel elementar Photoshop si Lightroom, iar fotografia de boudoir, nud, seminud si portret este preferata mea.

    Multumesc aticipat.

  4. Buşoiu Alina Cristina Buşoiu Alina Cristina

    16 mar. 2018

    Buna seara. M-ar interesa acest jobb dar problema este ca stiu sa lucrez numai in photoshop si si in celalat program.

Lasa un mesaj

Adresa de email nu va fi publicata. Toate campurile sunt obligatorii!

Adauga Comentariu

Afla cati bani vei castiga

Te invitam sa iti calculezi castigul tau - cate ore vrei sa lucrezi pe zi?

Un program de lucru intre 4-6 ore iti poate aduce un castig incepand cu 2000 Lei / luna Un program de lucru intre 6-8 ore iti poate aduce un castig incepand cu 3000 Lei / luna Un program de lucru de peste 8 ore iti poate aduce un castig incepand cu 5800 Lei / luna

Haide sa vorbim pentru a te putea pune in tema cu toate informatiile de care ai nevoie!

Haide sa vorbim